Connect with us

Lajme

A e dini sa është dënimi nga ISIS nëse vesh fanellën e Barçës ose Realit?

Published

on

Urrejtja e ISIS për futbollin s’është e panjohur, por tashmë janë ndërmarrë masa konkretë për të gjithë ndjekësit e këtij sporti.

ISIS ka bërë të ditur se ndalon në mënyrë kategorike që të vishen fanellat e klubeve me markën Nike dhe Adidas, në të kundërt tifozët do të dënohen me 80 goditje me kamxhik.

Kujtdo që do të rrezikojë të veshë fanellën e kombëtareve të Francës, Spanjës, Gjermanisë, Anglisë dhe SHBA-së, do t’i duhet të përballjet me dënimin e ashpër.

I njëjti ndëshkim vlen edhe për ata që veshin fanellat e Barcelonës, Milanit, Real Madritit, Chelseas apo Manchester United.

Në deklaratën e Shtetit Islamik dënim sjell edhe veshja e fanellave të hershme të Ronaldos dhe Messit, ato me numër 9 dhe 19.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending