Connect with us

Lajme

A do të shpërbëhet Qeveria në Shqipëri?

Published

on

Sot pritet të mbahet takimi i thirrur nga kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta, me dy liderët kryesorë në vend dhe dy ambasadorët, të SHBA-së dhe BE-së.

Sipas tij duhet që të gjendet sa më shpejt marrëveshja për të miratimin e Reformës në Drejtësi, por për këtë nuk mjafton vetëm mbyllja në një dhomë e Ramës me Bashën (siç ambasadori Lu u shpreh), por të gjithë, Rama, Meta, Basha, Vlahutin e Lu.

Takimi vjen me arsyetimin për gjetjen e një zgjidhje përfundimtare për miratimin me konsensus të reformës në drejtësi.

Në rast të mos suksesit të takimit dhe dështimit të gjetjes së zgjidhjes urgjente, kreut i LSI-së, Meta ka thënë se do të mund të shihet edhe zgjidhja përmes një Qeverie Teknike.

Kjo si duket ka bërë që mbrëmë vonë, shefi i PS-së, njëherit shef i Qeverisë shqiptare, Edi Rama të mbledh në Durrës ministrat e partisë së tij bashkë më udhëheqësit e partisë, për të diskutuar situatën e re.

Çfarë do të ndodh sot mbetet të shihet, megjithatë analistët nga Shqipëria paralajmërojnë për një tensionim të situatës politike në vend, që me gjasa do të sjell një kombinim të ri qeverisës.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending