Connect with us

Lajme

A do të ekstradohet në SHBA vëllai i gruas së Enver Hoxhajt të PDK’së?

Published

on

Kosova dhe SHBA tash kanë marrveshje për ekstradimin e personave që kërkohen për vepra kriminale. Ekspertët e kanë vlersuar këtë marrveshje si mirënjohje e madhe e SHBA’së për Kosovën. Rasti më famshëm i arratisjes nga drejtësia amerikane është ai Ymer Shahinit.
Kosovari Shahini, bashkë me shtatë personave të tjerë, akuzuohen nga FBI’ja, se ilegalisht kanë përfituar 20 milionë dollarë. Për Shahinin, prokurori ka paraparë një dënim prej 65 viteve burg .Ymer Shahini posedon biznes edhe në Kosovë. Është drejtor i kompanisë për fiskalizim “Printec L.L.C”.

Ai  vazhdon të jetë i lirë falë një shkronje “Në Kosovë ai është i regjistruar me emrin ‘Imer’ ndërsa në ShBA me ‘Ymer'”, shkruante Koha Ditore.  Ymer Shahini është vëllai i gruas së zyrtarit të lartë të PDK’së, Enver Hoxhës.

A do të nisë jetësimi i marrveshjes kosovaro-amerikane për esktradim me familjarin e Enver Hoxhës?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending