Connect with us
Bujanoc Bujanoc

Lajme

810 euro gjobë se flamuri shqiptar valoi në Bujanoc

Për shkak të ngritjes së flamurit kombëtar shqiptar në objektin partiak në Bujanoc, Gjykata për kundërvajtje e, ka dënuar me 810 euro Partinë Demokratike të këtij qyteti në Luginën e Preshevës.

Published

on

Lideri i kësaj partie dhe kryetari i deri vonshëm i Bujanocit, Nagip Arifi nga Tërnoci i Madh do ta paguajë këtë gjobë pasi që, siç thotë “Blic” i Beogradit, “është fajtor për valëvitje të flamurit të shtetit të huaj më 28 nëntor 2014 në orën 08:00”, transmeton Koha.net

Në aktgjykim theksohet se krahas flamurit shqiptar nuk ishte vendosur edhe flamuri i Serbisë, ndërsa portali serb shton se “më në fund, pas dy vjetësh, është zbatuar klauzola dënuese mbi Ligjin,dukjen dhe përdorimin e stemës, flamurit dhe himnit të Republikës së Serbisë”.

Gazeta e Beogradit qahet pse në Bujanoc, nga 21 deri më 28 nëntor, çdo gjë është në shenjë të shënimit të Ditës së Flamurit shqiptar.

 

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending