Connect with us

Lajme

800 mijë euro pensione për njerëz të vdekur

Published

on

Edhe nëse vdes, pensioni vazdhon të ecë edhe një vit pas vdekjes. Një gjë e tillë ndodh në Kosovë.

Kjo është e gjetura e auditorëve për ministrinë e punës dhe mirëqenies sociale. Auditorët kanë gjetur se qindra mijëra euro janë shpenzuar nga shteti për pensionet e njerëzve që kanë vdekur.

“Sipas rregullave, pensionet duhet të ndalen pas vdekjes së përfituesit. Totali i pensioneve të paguara pas vdekjes së përfituesve arrin vlerën prej 801,723€”, thuhet në raportin e auditorëve.

Prej tyre, 199 mijë e 194 euro janë paguar në vitin 2015 për përfituesit që kishin vdekur në 2014 e më herët, shkruajnë auditorët.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending