Connect with us

Lajme

800 aksidente për 2 muaj në Prishtinë

Published

on

Vetëm gjatë ditës së djeshme, në Kosovë janë shënuar 35 aksidente, nga të cilët 16 me të lënduar.

Statistikat e Policisë së Kosovës mbi gjendjen e sigurisë në Kosovë, ofrojnë të dhëna që janë mjaft shqetësuese, veçmas për shtim të aksidenteve në trafik, shkruan sot Koha Ditore.

Në dy muajt e parë të këtij viti, janar dhe shkurt, në rajonin e Prishtinës, janë raportuar 798 aksidente trafiku me dëme materiale, 272 aksidente me lëndime dhe 4 aksidente me pasoja fatale.

Gjatë kësaj periudhe kohore janë shqiptuar gjithsej 10065 tiketa trafiku. Ndërsa sa i përket personave të arrestuar për vepra të ndryshme penale, në janar dhe shkurt janë arrestuar 330 persona të dyshuar për vepra të ndryshe dhe janë konfiskuar 480 automjete.

Aksidentet e shumta në trafik dhe gjendja e sigurisë në kryeqytet, u diskutua edhe në mbledhjen e parë të Këshillit komunal të Sigurisë në Bashkësi i Komunës së Prishtinës, të enjten.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili iu bashka anëtarëve të këtij këshilli me vonesë dhe qëndroi shumë shkurt, shfrytëzojë këtë mbledhje për të folur për ndërtimin e Kishës Protestante dhe një sinagoge në kryeqytet. Por, ai nuk foli edhe për sigurinë në komunën që drejton

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending