Connect with us

Sporti

Ferizaji mposhtë Feronikelin

Kampioni aktual Feronikeli u mposhtë nga Ferizaji në kuadër të javës së pesëmbëdhjetë të Vala Supërligës së Kosovës në futboll.

Published

on

Ferizaji e mposhti Feronikelin me rezultat 2:0 dhe të dy golat u shënuan në pjesën e parë të ndeshjes.

Në minutën e 27′ Elbasan Thaqi kali në epërsi Ferizajin dhe vetëm pas 10 minutave, Ferizaji dyfishoi epërsinë, përcjell Sportali.Net

Për këtë u përkujdes Muhabi Bushi, i cili në minutën e 37′ shënoi golin e tij të parë në këtë ndeshje dhe të dytin për Ferizajin.

Me këtë fitore Ferizaji mbetet në vendin e nëntë me 13 pikë të grumbulluara, kurse Feronikeli zbret nga pozita e tretë, për t’u pozicionuar në pozitën e katërt me 29 pikë.