Connect with us

Lajme

74 të arrestuar në New York; në Dallas homazhe për policët e vrarë

Published

on

Jo të gjitha tubimet e shumta në Shtetet e Bashkuara për të protestuar kundër vrasjes së dy të rinjve me ngjyrë nga policia janë mbyllur në mënyrë paqësore.

Në Roçester, në shtetin e New Yorkut, policia ka arrestuar për trazira 74 persona, mes të cilëve dy reporterë afro-amerikanë, të cilëve më pas kryebashkiaku dhe policia u ka kërkuar falje.

Tre arrestime të tjera janë kryer ndërkohë në Feniks, ku policia ka përdorur spraj me piper dhe ka përdorur plumba jo vdekjeprurës për të penguar që një tubim i lëvizjes “Jetët me Ngjyrë Kanë Vlerë” të bllokonte një autostradë.

Ndërkohë, në Dallas njerëz të shumtë janë mbledhur përpara memorialit të përkohshëm përpara drejtorisë së përgjithshme të policisë, në homazhe për 5 agjentët e vrarë nga një snajper me ngjyrë që dontë të hakmerrej për vdekjen e dy afro-amerikanëve në ditët e fundit nga forcat e rendit.

Njerëz kanë ardhur jo vetëm nga qyteti, por edhe nga shumë lokalitete të tjera të shtetit, duke vendosur lule, tullumbace me yje e viza dhe duke shkruar dedikime në një makinë të policisë, që simbolizon sakrificën e agjentëve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending