Connect with us

Lajme

7 deputetë të LDK-së abstenojnë demarkacionin

Published

on

Mbledhja e sotme e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës është përcjellur me tensione të mëdha në momentin kur debati u zhvendos tek çështja e Demarkacionit me Malin e Zi.

Pavarësisht kësaj situate, siç mëson “Gazeta Blic” nga burimet e saj brenda kësaj mbledhje, kreu i LDK-së Mustafa e ka vendosur në votim çështjen e Demarkacionit, kështu duke kërkuar nga ta se a janë pro apo kundër që kjo çështje të procedohet në Kuvend.

Përmes këtyre burimeve mësohet se kanë qenë 7 deputetë që kanë abstenuar, pasi që çështja e Demarkacionit është hedhur në votim, kurse pjesa tjetër e deputetëve e kanë votuar.

Mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së ka nisur në orën 16:00 dhe ka përfunduar rreth 3 orë më vonë.

Përveç Demarkacionit, çështje tjera që u trajtuan në këtë mbledhje ishin edhe zgjedhjet lokale, për të cilat kreu i LDK-së Mustafa mori vendim që partia e tij të mos ketë kandidatë që janë të akuzuar për korrupsion në garë për zgjedhjet lokale që priten të mbahen në vjeshtën e këtij viti.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending