Connect with us

Sporti

Dortmund fiton, Reali dështon (Video)

Real Madrid nuk ka arritur më shumë se një barazim në udhtimin në Poloni ndaj Legia Warszawa.

Published

on

Real Madridi nuk ka arritur që ta mposhtë Legia Warsaw në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e drejtuar nga Zinedine Zidane ka barazuar me rezultat prej 3:3 kundër Legia Warsaw në ndeshjen e zhvilluar në Polish Army.

Golat për madrilenët i shënuan Bale (‘1), Benzema (’35) dhe Kovacic (’85), ndërsa për polakët shënuan Ofoe (’40), Radovic (’58) dhe Moulin (’83).

https://www.youtube.com/watch?v=PXaZZV4lQBk

Nga ana tjetër, Borussia Dortmundi ka triumfuar ndaj Sporting CP në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Thomas Tuchel e ka mposhtur klubin portugez me rezultat minimal prej 1:0 pas golit të shënuar nga Ramos (’12).

Pas kësaj ndeshje, Dortmundi është lider me 10 pikë në grupin F, ndërsa Real Madridi është në vendin e dytë me 8 pikë. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=Q5f0c2OojAo

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending