Connect with us

Lajme

50 ankesa për Universitetin e Ferizajt

Ankesat e deponuara në Zyrën e Inspektoratit në MASHT kryesisht kanë qenë për mospranimin e stafit akademik dhe mospranimin e kandidatëve në studime në universitetet publike.

Published

on

Ndonëse shkeljet në universitetet publike janë të pranishme gjatë regjistrimit të studentëve të rinj, si dhe stafit akademik, shumë pak ankesa janë drejtuar në Departamentin e Inspektoratit në Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT). Ankesat e deponuara pranë Zyrës së Inspektoratit në MASHT kryesisht kanë qenë për mospranimin e stafit akademik dhe mospranimin e kandidatëve në studime në universitetet publike.

Drejtori i Departamentit të Inspektoratit në MASHT, Dëfrim Gashi, ka bërë të ditur për gazetën se kjo zyrë ka qenë e hapur për ankesat e kandidatëve, ndërsa ankesat nuk kanë qenë në numrin e atyre që flitet në opinion, shkruan gazeta ‘Zeri’.

Në Departamentin e Inspektoratit të Arsimit, duke përfshirë edhe sektorët e Inspektoratit të Arsimit, për vitin akademik 2016/2017, për universitetet publike janë pranuar tri ankesa.

“Kurse në sektorin e Inspektoratit të Arsimit në Prishtinë janë parashtruar njëmbëdhjetë ankesa”. Gashi ka thënë se në sektorin e Inspektoratit të Arsimit në Ferizaj janë parashtruar dy ankesa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending