Connect with us

Lajme

5 momentet kur Edi Rama ka befasuar me veshjen e tij (FOTO)

Published

on

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, për dallim prej politikanëve që jemi mësuar t’i shohim ne, ka një stil të veçantë të veshjes. Ai shpesh herë është lavdëruar, por megjithatë nuk kanë munguar as kritikat për këtë gjë, shkruan Periskopi.

Për  stilin e veçantë të artistit dhe politikanit shqiptar kanë shkruar edhe mediat ndërkombëtare.

Në homazhet për viktimat e Charlie Hebdo në vitin 2015, paraqitja e kryeministrit shqiptar bëri jehonë jo vetëm në mediat shqiptare.

Gazeta e njohur britanike “Independet” pati bërë një artikull të veçantë për këtë, në të cilin thuhej se Kryeministri Shqiptar bëri homazhin më me klasë në Paris.

Lapsi  ishte simbol  i fjalës së lirë dhe kryeministri Edi Rama u paraqit në Francë me një simbol të vetin, një xhep me lapsa tringjyrësh.

“Politikani, artisti dhe shkrimtari, shprehu solidaritetin e tij në Paris me tre lapsa me ngjyrat, blu, bardh e të kuqe, që simbolizojnë flamurin francez”, shkruante Christopher Hooton tek gazeta.

Një tjetër rast ku Edi Rama, për dallim nga të gjithë, nuk ishte me veshje zyrtare por me një stil sportiv e të veçantë, ishte edhe ai në takimin e organizuar nga shefja për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini, me kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit perëndimor.

Veshja e kreut të ekzekutivit shqiptar ishte në fokus të medieve shqiptare. Mirëpo, atë e komentoi edhe gazetari britanik, Tim Judah, i cili duke komentuar takimin tha se Edi Rama fiton çmimin më të mirë për veshjen. /Periskopi/

Edi Rama edhe në panelin e shoqërisë civile në kuadër të Samitit të Nismës së Berlinit në Trieste, u shfaq me atlete “Adidas” dhe kostum të zi.

 

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending