Connect with us

Lajme

44 familje nga Bregu i Diellit mund ta pësojnë si ata të lagjes “Dardania”

Published

on

Të njëjtin fat si të banorëve të një ndërtese kolektive në lagjen “Dardania”, që me forcë u tentua të largohen nga banesat, mund ta kenë edhe 44 familje që jetojnë në një ndërtesë, e cila konsiderohet e uzurpuar nga Ndërmarrja Publike Banesore, raporton KTV.

Ndërmarrja Publike Banesore ka bërë padi që të lirohen edhe banesat e uzurpuara në lagjen “Bregu i Diellit”. Banorët thonë se kanë investuar shuma të mëdha parash në këtë objekt dhe kërkojnë që t’u njihet kjo e drejtë.

Për këtë rast, të mërkurën është mbajtur një seancë gjyqësore, e cila u shty për një datë tjetër. Por në Ndërmarrjen Publike Banesore thonë se këto banesa janë pronë publike dhe sipas saj, ajo është dhe duhet të jetë e patjetërsueshme.

Kompleksi banesor me rreth 50 banesa ishte ndërtuar në vitet e 90-ta dhe ka qenë projekt për t’i sistemuar refugjatët serbë të Bosnjës në Prishtinë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending