Connect with us

Lajme

40 milionë rusë në manovra ushtarake

Rusia zhvilloi në tetor disa prova për alarm ushtarak, ku u përfshinë 40 milionë njerëz. Ky ishte operacioni më i madh ushtarak me përfshirjen e popullsisë civile, që nga shpërbërja e Bashkimit Sovjetik.

Published

on

Në transmetimet e mediave shtetërore ruse paraqiten nxënës shkollash, duke provuar maska anti gaz dhe u kërkohet njerëzve për të gjetur strehimet më të afërta kundër bombardimeve, “para se të jetë tepër vonë”.

Por ndërsa këto njoftime mund t’i kujtojnë Perëndimit rrezikun e një Lufte të re të Ftohtë, shumë rusë i shohin këto prova ushtarake si veprime për të impresionuar publikun për përgatitjen ushtarake të vendit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending