Në Mars ndodhet një memorial për viktimat e 11 shtatorit

Periskopi.com Lajme

Shtetet e Bashkuara shënuan 15 vjetorin e sulmeve terroriste më 11 shtator 2001, dhe NASA ka nderuar viktimat shumë larg planetit tonë.

NASA shpërndau të dielën një fotografi në Facebook që shfaqë memorialin e pajisjes ‘Mars Exploration’ për viktimat e 11 shtatorit të sulmeve terroriste në Qendrën Botërore Tregtare, transmeton Gazeta Express.

Fotografia ishte bërë dhe shpërndarë më 11 shtator 2011, gjatë 10 vjetorit të sulmeve terroriste. Memoriali, i ndodhur në pajisjen Opportunity, është një imazh i flamurit amerikan.

Shpërndaje në: