Connect with us

Lajme

30 vjeçari me tre thasë drogë i ik Policisë

Me tre thasë në makinë një 30 vjeçar nuk i është bindur policisë të ndalojë por ka vazhduar lëvizjen.

Published

on

Gjatë ndjekjes nga policia, shtetasi ka braktisur mjetin duke u larguar me shpejtësi dhe nuk është bërë e mundur kapja e tij.

Policia është vënë në ndjekje të një makine brenda së cilës janë gjetur 3 thasë me kanabis. Sot, më 31 tetor 2016, policia informon se në lagjen “Skënderbeg” të Shkodrës kanë konstatuar automjetin që dyshohej se transportonte drogë dhe i kanë dhënë sinjal për të ndaluar por personi nuk i është bindur urdhrit duke vazhduar lëvizjen.

“Gjatë ndjekjes nga policia, shtetasi ka braktisur mjetin duke u larguar me shpejtësi dhe nuk është bërë e mundur kapja e tij. Nga kontrolli dhe kqyrja që i është bërë automjetit tip “Mitsubishi” me targë AA 193 NL, u gjetën 3 thasë me një sasi totale prej 27 kg lëndë e dyshuar cannabis sattiva e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale”

Policia ka arrestuar Aleksandër Malaj, 48 vjeç, banues në Malësi të Madhe, i cili kishte në pronësi makinën dhe ia kishte dhënë me qera shtetasit K.Q. i cili dyshohet se ishte dhe drejtuesi i mjetit ku ndodheshin thasët me kanabis.

Policia ka shpallur në kërkim 30 vjeçarin

Nga veprimet e kryera rezultoi janë bashkëpunëtorë me njëri tjetrin pasi automjeti është në pronësi të shtetasit Aleksandër Malaj dhe ja kishte dhënë me qera shtetasit K.Q. i cili dyshohet se ishte dhe drejtuesi i mjetit në lidhje me ngjarjen e mësipërme.

14895415_10209296692328025_208309028_o14895415_10209296692328025_208309028_o

14895415_10209296692328025_208309028_o14895415_10209296692328025_208309028_o

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending