Connect with us

Lajme

Më 30 tetor protestë masive kundër ligjit për importin e plehrave

Më 30 tetor mbahet protesta e radhës masive kundër ligjit të importit të plehrave. Lajmin e ka dhënë sot Aleanca Kundër Importit të Plehrave, e cila është gjithashtu edhe organizatorja e kësaj proteste.

Published

on

 

“Më datën 30 do të kemi protestë masivve në mbëshetje të kauzës sonë. Ne kuptuam që na dëgjuan me vëmendje dhe shpresojmë që i kanë mbajtur mirë shënim ata që ne kërkuam”, deklaroi ambientalisti Lavdosh Feruni në përfundim të takimit që AKIP zhvilloi me kreun e grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili.

Kreu i shtetit Bujar Nishani e ktheu mbrapsht ligjin e importit të plehrave, ndërsa mazhoranca do t’i bëjë disa ndryshime dhe pritet ta çojë sërish në Kuvend, por LSI-ja duket se është e lëkundur dhe mund “ta presë në besë” Edi Ramën. Kreu i LSI-së kërkoi ekspërtizë nga BE në lidhje me këtë ligj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending