Connect with us

Lajme

30 mijë fëmijë sirianë po vdesin urie

Published

on

Më shumë se 30,000 fëmijë sirianë po përballen me urinë në kufirin me Jordaninë, pasi që autoritetet në Ammam, i kanë ndërprerë furnizimet me ushqim dhe ndihmën mjekësore për refugjatët që jetojnë në verilindje të vendit, në kufi me Sirinë.

Rreth 60,000-70,000 sirianëve, shumica prej të cilëve gra dhe fëmijë, iu është mohuar aksesi në ushqim dhe ujë të pastër gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, pasi autoritetet jordaneze i kanë ndërprerë ndihmat në atë zonë, pasi që ,muajin e kaluar pati shumë sulme nga i ashtuquajturi Shteti Islamik, raporton Al Jazeera.

Refugjatët që po qëndrojnë në këtë vend, kanë thënë se do të rikthehen në Siri për shkak se nuk po mund t’i përballojnë kushtet e vështira të jetës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending