Connect with us

Lajme

30 fshatra të Pejës prej 3 vjetësh pa urë funksionale

Published

on

Ura e ra që lidh brigjet e fshatit Jabllanicë dhe Rosujë të Pejës, nuk ka ndryshuar në pamje që nga vera e kaluar, kur qe punuar në të vetëm 5-6 javë.

Pastaj punimet janë ndërprerë nga operatori “ARDA-REI”, që ishte fitues i këtij tenderi të financuar nga Ministria e Infrastrukturës, shkruan sot “Koha Ditore”. Këmbët nga betoni të urës së re janë të vetmet që janë punuar deri tashti buzë urës së vjetër nga dërrasat, e cila është ura e vetme që lidh 30 fshatra të Lugut të Baranit, Lugut të Leshanit dhe Lugut të Terstenikut.

Për banorët e gati të gjysmës së atyre fshatrave kjo urë është lidhja e vetme për të dalë në magjistralen Pejë-Prishtinë.

Në fakt, ndërtimi i asaj ure ka pasur të niste para tre vjetësh dhe të përfundonte vjeshtën e kaluar. Rreziqet e mëhershme për banorët gjatë kalimit të urës së vjetër janë shtuar edhe më shumë, për shkak se prej që është thënë se do të ndërtohet ura e re, nuk është investuar më në mirëmbajtjen e urës së vjetër. Ajo është amortizuar aq shumë sa para katër muajve u është ndaluar banorëve të kalojnë mbi të.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending