Connect with us

Lajme

27 vjeçari nga Kosova zihet me dokumente të falsifikuara në Gjermani

Zyrtarët e Policisë Federale të Gjermanisë kanë konfiskuar të premten në Mannheim tri dokumente tërësisht të falsifikuara te një shtetas kosovar të moshës 27 vjeçare.

Published

on

Ai ishte kontrolluar rreth orës 17 në Stacionin Kryesor të trenave në këtë qytet, shkruan presseportal.de.

Me këtë rast ai ka treguar një letërnjoftimi çeke. Pasi që policët konstatojnë se ajo ishte e falsifikuar, e marrin personin në fjalë me vete në stacionin policor.

Me kontrollimin e mëtejmë ata i gjejnë po ashtu edhe një patentë totalisht të falsifikuar kosovare shoferi, transmeton albinfo.ch. Ndërkaq, ai ka treguar edhe një leje tjetër patentshoferi kosovar, kësaj here të rregullt, por në emër të një personi tjetër.

Pas kontrollimit të shenjave të gishtërinjve, vërtetohet identiteti i personit nga Kosova, i cili po qëndronte në mënyrë ilegale në Gjermani që nga marsi i vitit 2015.

Pas marrëveshjes me prokurorinë, atij i është siguruar një përfaqësues juridik i autorizuar dhe i janë konfiskuar dokumentet.

Ndaj tij është iniciuar një procedurë penale për falsifikim dokumentesh dhe për shkelje të ligjit mbi qëndrimin e të huajve në Gjermani.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending