Connect with us

Lajme

Kritiku i ashpër i vrasësit të Putinit dënohet me 20 vjet burg

Published

on

Gjykata Ushtarake e Moskës ka dënuar me 20 vjet burgim, Zaur Dadayev, pasi e ka gjetur fajtor për vrasjen e politikanit rus, Bors Nemtsov, kundërshtarit të madh të Vladimir Putinit, në shkurt të 2015

Avokati mbrojtës, Zaurbek Sadakhanov, e ka quajtur vendimin të padrejtë dhe ka thënë se do ta kundërshtojë në apel.

“Burgimi do të mbahet në një burg të sigurisë së lartë”, ka thënë gjykatësi Yuri Zhitnikov

Edhe katër persona të tjerë janë dënuar nga 11 deri në 20 vjet burgim po ashtu, shkruan Sputnik.

Vrasja e Nemtsov gjithmonë është parë e dyshimit.

Për shkak të opozitës së tij të fortë, ka zëra se ai u vra nga agjentë rusë dhe më pas vrasja ju mvesh grupeve çeçene duke larguar nga pistat e vërteta.

Shumë kush vrasjen e tij e ka lidhur me presidentin Vladimir Putin dhe dëshirën e këtij të fundit për ta eliminuar Nemtsov-in dhe të shuajë kështu edhe zërin e vetëm opozitar të mbetur asokohe në Rusi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending