Connect with us

Lajme

26 pyetje që iu parashtruan Edi Ramës, por ai nuk ktheu përgjigje

Mbrëmë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte mysafir në KlanKosova.

Published

on

Ai ndodhej para një paneli publicistësh, studentësh, dhe gazetarësh të Klan Kosovës, shkruan Periskopi.

Debati u hap nga gazetari Baton Haxhiu.

Kryeministrit shqiptar i janë bërë pyetje të ndryshme, por në stilin e tij të njohur, ai pothuajse i ka bishtnuar secilës prej tyre.

Më poshtë po ju sjellim listën e disa pyetjeve drejtuar Kryeministrit Rama, për të cilat munguan përgjigjet prej tij:

– Pse në librat e Shqipërisë nuk shkruan historia e Kosovës?

– Pse Shqipëria nuk e zbaton marrëveshjen e interkoneksionit për energjinë elektrike?

– Pse Shqipëria nuk bisedon asnjëherë me Kosovën para se të vizitojë Serbinë?

– Pse nxënësit nga Shqipëria nuk e vizitojnë Kosovën…ashtu siçnxënësit nga Kosova e vizitojnëçdo verë Shqipërinë?

– Pse Shqipëria nuk bisedon në Beograd për dëmet e luftës që Serbia i ka shkaktuar Kosovës?

– Pse Shqipëria pa dijeninë e Kosovës ka nënshkruar marrëveshjen e autostradës Nish – Durrës?

– Pse Shqipëria kur takohet në Bruksel dhe Berlin…nuk bisedon asnjëherë për dialogun Kosovë– Serbi?

– Pse Shqipëria Kosovën e quan shtet fqinje ashtu sikur e konsideron Serbinë?

– Pse Edi Rama kurrë gjatë vizitës në Beograd nuk vesh kravatën kuq e zi?

–  Pse Shqipëria është vendi më i varfër në Evropë?

–  Pse Edi Rama e tradhtoi projektin politik Rilindja?

– Pse Shqipëria eksporton më së shumti azilkërkues?

–  Pse kultivimi i kanabisit ka marrë përmasa alarmante në Shqipëri?

–  A do të bëje sërish koalicion me Ilir Metën?

–  Me çfarë platforme do t’u dal para votuesve shqiptarë?

–  Pse lejoi importin e plehrave në Shqipëri dhe huqja e tij kur insiston se edhe Kosova ka njëligj të tillë?

– Çfarë trashëgimie do t’i lë Edi Rama të majtës shqiptare?

– Pajtimi shqiptaro-serb po përdoret si narracion i ri në politiken e jashtme tëSerbisë, për me pengu njohjen e Kosovës. Si e komentoni këtë?

– Pse hapni temën e Trepçës në Beograd, kur Kuvendi i Kosovës tashmë ka marrë vendim për të?

– Ju kritikoni mediat në Shqipëri, thoni se janë shumë keq, atëherë nëse mediat atje janë keq kjo tregon se në Shqipëri gjërat nuk janë mirë?

– A do të përfitoi më shumë Shqipëria apo Serbia nga ndërtimi i autostradës Nish-Durrës? Na tregoni logjiken ekonomike, kur më këtë ju do lejoni njëqasje shumë të madhe kompanive dhe produkteve serbe në Shqipëri? Ku është logjika ekonomike e këtij projekti?

– Na tregoni për ndonjë biznes apo biznesmen nga Kosova që ka pas qasje dhe ka zhvillu suksesshëm biznesin e tij në Shqipëri?

– Pse nuk keni krijuar një klimë miqësore për bizneset nga Kosova në Shqipëri?

– Pse nuk e kushtëzoni Serbinë me çështjen e Kosovës në raportet që keni me ta?

– Ju i keni premtuar palës kosovare se në bazë të marrevëshjes me Vucic në shtator do të vihet në funksion interkoneksioni. Jemi në fund të tetorit- jeni kthyer ngaBeogradi, por premtimin se keni realize, pse?

– Pajtimi shqiptaro – serb a shkon përmes Tiranës dhe Beogradit apo përmes Prishtinës dhe Beogradit. Presidenti Nishani thotë përmes Prishtines,sikurse edhe Presidenti Thaçi. Cili është qëndrimi i Rames per këtë?

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending