Connect with us

Lajme

25 të vdekur pas një shpërthimi në një depo municionesh në Libi

Published

on

Të paktën 25 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pas një shpërthiminë një depo municionesh në qytetin perëndimor libian, Garabulli.

Zyrtarë lokalë thonë se depoja ndodhej në një kamp të kontrolluar nga një milici e armatosur nga qyteti i Misratës, por grupi ishte larguar prej saj pas përplasjeve që kanë pasur me rezidentët.

Shpërthimi raportohet të ketë ndodhur në momentin kur qytetarë të ndryshëm hynë në kamp, e megjithatë shkaku i tij ende nuk dihet me saktësi.

Garabulli ndodhet rreth 50 km në Lindje të Tripolit dhe rreth 140 km në Perëndim të Misratës.

“Numri i viktimave do të vijë në rritje, teksa po përpiqemi të bëjmë të pamundurën, që t’i transferojmë ata drejt spitaleve më të afërta”, tha Mohamed Assayed, një zyrtar lokal, për agjencinë e lajmeve “Reuters”. Sipas tij, rreth 30 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Ndërkaq, një banor i zonës thotë se përplasjet mes grupit të milicisë dhe qytetarëve të tjerë nisën pasi një anëtar i tyre refuzoi të paguante mallin që kishte blerë në një dyqan të zonës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending