Connect with us

Sporti

24-vjeçari nga Kosova në shënjestër të klubeve italiane

Kastriot Dermaku është kthyer përsëri në qendër të vëmendjes.

Published

on

Qendërmbrojtësi 24 vjeçar firmosi në fillimin e sezonit të kaluar me Empolin, me shpresën se do të gjente hapësira në radhët e kësaj skuadre dhe do të debutonte në Serinë A.

Por pasi kaloi një gjysmë sezoni pa zbritur asnjëherë në fushën e lojës, ai i dha lamtumirën kësaj skuadre, duke u huazuar te Pavia në janar, e më pas në verë te ekipi i Lukezes.

Me këtë të fundit, Dermaku ka treguar plotësisht vlerat e tij dhe sipas mediave italiane, lojtari ka filluar të tërheqë përsëri vëmendjen e disa klubeve të njohura në Serinë B dhe në Serinë A.

Edhe pse trajneri Martushelo i Empolit ishte i pavendosur nëse do të mbante apo jo futbollistin në grupin e skuadrës në këtë edicion, lëvizja e tij në verë ka rezultuar e duhura sepse falë vlerësimeve që ka marrë në 10 ndeshjet që ka luajtur në këtë sezon me Lukezen, emri i Dermakut ka përfunduar në bllokun e shënimeve të disa ekipeve me emër.

“La Gazzeta  Dello Sport” raporton se për mbrojtësin, kartoni i të cilit përllogaritet rreth 1 milion euro, mund të ketë kërkesa në janar, ose skuadrat e interesuara për të mund të presin deri në verë, kur ai do të jetë një lojtar i lirë pasi i përfundon kontrata me Empolin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending