Connect with us

Lajme

Më 24 prill, mbledhja e përbashkët e dy Qeverive

Published

on

Qeveria shqiptare dhe ajo e Kosovës do të mbajën mbledhjen e përbashkët të rradhës më datën 24 prill.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, gjatë një konference me homologun e Kosovës Enver Hoxhaj.

Në fjalën e tij Ministri Bushati vlerësoi se marrëdhëniet mes dy vendeve kanë shënuar hapa pozitivë ndërsa Ministri Hoxhaj tha se dy shtetet shqiptare janë faktori dominat në rajon që ka treguar në mënyrë të qartë frymën pro- perëndimore.

“ShqiptaRët në vitin 2017 janë faktori më prodominues që ekziston në rajon. Shtetet tona janë dy vendet me qartësinë më të kristaltë për lidhjen e tyre me Perëndimin. Ka jo pak faktorë në rajon që janë jo pro Perëndimit.”-tha Hoxhaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending