Connect with us

Lajme

Më 24 nëntor protesta “Drejtësi për Astritin”, ja edhe përkrahësit

Mbi 100 organizata, aktivistë, intelektualë e gazetar përkrahin protestën drejtësi për Astritin që do të mbahet me datë 24 nëntor (ditë e enjte) në sheshin Skenderbeu në Prishtinë.

Published

on

 

Artpolis

Adelina Berisha – Aktiviste e shoqërisë civile

Agon Maliqi – Publicist

Agron Demi – Aktivist i shoqërisë civile

Ardian Gola – Profesor

Arben Qirezi

Arben Hajrullahu- Profesor

Arbër Selmani – Gazetar

Aulonë Memeti – Aktiviste e shoqërisë civile

Avni Zogiani – Aktivist i shoqërisë civile

Ardiana Shala – Psikologe

Bashkim Lajçi – Studiues në Institutin Albanologjik të Prishtinës

Besa Luzha – Aktiviste e shoqërisë civile

Besa Luci – Publiciste

Bekim Lumi – Artist

Besa Neziri – Artiste

Besa Shahni – Analiste Politike

Blerta Zeqiri – Artiste

Burim Ejupi – Aktivist i shoqërisë civile

Cun Lajçi – Artist

Cristina Mari – Gazetare

Donika Emini – Aktiviste e shoqërise civile

Dardan Velija – Aktivist i shoqërisë civile

Dardan Hoti – Gazetar

Dardan Islami

Dije Lohaj- Aktiviste e shoqërisë civile

Dardane Mehmeti – Artiste

Drenusha Zajmi – Hoxha – Shkrimtare

Dukagjin Pupovci- Ekspert i Arsimit

Eli Gashi – Aktiviste e shoqërisë civile

Eliza Hoxha – Arkitekte

Enver Robelli – Gazetar

Eraldin Fazliu – Gazetar

Flaka Surroi – Publiciste

European Center for Human Rights

ETEA

Fidan Hallaqi – Aktivist i shoqërisë civile

Florina Duli – Aktiviste e shoqërisë civile

Fatmir Curri – Aktivist i shoqërisë civile

Fisinik Konica – Aktivist i shoqërisë civile

Grupi i Pavarur i Qytetarisë Aktive “Tjetërqysh” – Mitrovicë

Gentrina Nuka – Aktiviste e shoqërisë civile

Granit Gashi – Aktivist i shoqërisë civile

Gjyljeta Mushkolaj– Profesoreshë

Hakif Bajrami – Historian

Haki Abazi – Ekspert i çështjeve politike

Hasnije Ilazi – Profesoreshë

Hajrullah Gorani – Profesor

Hekuran Sylejamani- Aktivist politik

Ilir Bajri – Artist

Iliri Pireva – Gazetar në Klan Kosova

Igballe Rogova – Aktiviste e shoqërisë civile

Imer Mushkolaj – Gazetar

Ismet Kryezi – Aktivist i shoqërisë civile

Instituti për Kritikë dhe Emancipim

Jeta Berisha – Aktiviste e shoqërisë civile

Jusuf Thaçi – Ekspert i arsimit

KIPRED

Kosova’s Organization of Medical Students

Klubi Politik i Studentëve

Korab Sejdiu – Jurist

Krenar Shala – Aktivist i shoqërisë civile

Krenar Gashi – Aktivist i shoqërisë civile

Linda Gusia – Profesoreshë

Liridona Osmanaj – Aktiviste e shoqërisë civile

Leonora Shabani – Bajraktari – Aktiviste e shoqërisë civile

Leonora Kryeziu – Aktiviste e shoqërisë civile

Lëvizja Studentore për Barazi: Studim Kritikë Veprim

Lis Bukuroca – Profesor dhe Publicist

Linda Shala – Ekonomiste

Luljeta Demolli – Aktiviste e shoqërisë civile

Lumir Abdixhiku – Aktivist i shoqërisë civile

Nita Luci – Profesoreshë

Njomza Aliu – Gazetare

Oda Haliti – Artiste

Rilind Gërvalla – Gazetar

Reforma Studentore

Rexhep Qosja – Akademik, kritik letrar

Roland Sylejmani – Aktivist i shoqërisë civile

Rudinë Jakupi – Aktiviste e shoqërisë civile

Rudinë Hasimja – Aktiviste e shoqërisë civile

Rreze Abdullahu – Aktiviste e shoqërisë civile

Samir Potera – Media

Saranda Sylejmani – Aktiviste e shoqërisë civile

Sara Maliqi – Civil Rights Defender

Skender Perteshi – Aktivist i shoqërisë civile

Safete Rogova- Aktiviste e shoqërisë civile

Shukrie Gashi – Aktiviste e shoqërisë civile

Shqipe Gjocaj – Aktiviste e shoqërisë civile

Shpend Gudaqi – Gazetar

Shpend Kursani – Aktivist i shoqërisë civile

Teuta Hoxha – Aktiviste e shoqërisë civile

Taulant Hoxha – Aktivist i shoqërisë civile

Paqja Studenti

Petrit Zogaj – Aktivist i shoqërisë civile

Petrit Carkaxhiu – Artist

Petrit Gora – Anibar

USPE

Valbona Bajrami – Aktiviste e shoqërisë civile

Valdrin Dervishaj – Aktivist i shoqërisë civile

Valdete Idrizi- Aktiviste e shoqërisë civile

Valëza Mjeku – Aktiviste e shoqërisë civile

Venera Hajrullahu – Aktiviste e shoqërisë civile

Vesë Kelmendi – Aktiviste e shoqërisë civile

Visare Aliu – Artiste

Visare Gorani – Aktiviste e shoqërisë civile

Vjollca Krasniqi – Profesoreshë

Yll Rugova – Aktivist i shoqërisë civile

Yllka Buzhala – Aktiviste e shoqërisë civile

Zymber Kelmendi – Artist dhe profesor

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending