Connect with us

Lajme

22 viktima si pasojë e përmbytjeve në Kinë

Published

on

Të paktën 22 persona kanë humbur jetën dhe 197 mijë të tjerë janë zhvendosur që nga e shtuna pas përmbytjeve që kanë ndodhur në Kinën Qendrore,  raportojnë mediat shtetërore të këtij vendi.

20 persona të tjerë  janë ende të zhdukur, raporton agjencia e lajmeve Xinhua.

Poashtu bëhet e ditur se humbjet e drejtpërdrejta ekonomike nga përmbytjet që goditën këtë vend kanë arritur vlerën e 410 milionë dollarëve

Sipas parashikimit të motit, reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe në jug të Kinës gjatë tre ditëve të ardhshme, transmeton Klan Kosova.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending