Connect with us

Lajme

20 të arrestuar për kontrabandë me cigare

Published

on

Policia e Kosovës ka konfirmuar arrestimin e 20 personave të dyshuar për kontrabandë me cigare.

Gjatë një konference të përbashkët të përfaqësuesve të doganave dhe policisë së Kosovës, drejtori i doganave, Lulëzim Rafuna tha se ky ka qenë aksioni më i madh operacional që nga paslufta.

Përveç arrestimit të 20 personave të dyshuar për kontrabandë, u tha se janë konfiskuar edhe cigare në vlerë prej gjysmë milioni euro.

Aksionet, sipas policisë, janë zhvilluar në Prishtinë, Mitrovicë, Vushtrri, Pejë dhe Gjakovë me kontrollet e realizuara në 68 lokacione.

Përveç personave të arrestuar, policia ka njoftuar se janë 47 persona tjerë të dyshuar për kontrabandë me cigare.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending