Connect with us

Uncategorized

17 gjërat që asnjë mashkull nuk mund t’i rezistojë tek një femër

Ndjeshmëria dhe atraktiviteti i një femre mund të jetë e paarritshme, por edhe jashtzakonisht e thjeshtë. Disa femra e kanë të lindur seksapilin e tyre e disa të tjera thjeshtë nuk dinë si ta përdorin atë.

Published

on

Bright Side na rikujton disa nga truqet që çdo femër mund të përfitojë, ndërsa asnjë mashkull nuk mund të rrezistojë!

1. Kur një femër butësisht kafshon buzën e saj

Kafshimi i buzëve tërheq meshkujt dhe ngacmohen pamasë, kjo mund të tregojë se ju dëshiron diçka më tepër nga ai.

2. Lëkurë e butë

Nuk ka asgjë më tërheqëse se lëkura e butë e një femre.

3. Një stilim i mirë flokësh

Stilimi i flokëve ju jep imazh më të mirë, dhe njëkohësisht ju bën të dukeni më atraktive.

4. Një vështrim i pazakontë

Kur një mashkull vëren qëndrimin e plotë të një gruaje, ai shpreh dëshirën për ta njohur nga më afër. Një tatu apo ngjyrë e pazakontë e flokëve mund të jetë një detaj për të nxitur një bisedë.

5. Kur një femër vesh këmishën e një mashkulli

Veshja e rrobave të mashkullit nga ana e femrës është një gjest shumë tërheqës pasi kjo nënkupton se ajo dëshiron të ndjejë gjithçka që është e mashkullit.

6. Shikimi i krahërorit

Meshkujt kanë ndjesinë e përqafimit dhe mbajtjes në gji gjatë shikimit në krahëror apo shpatulla, është diçka shumë tërheqëse dhe seksi.

7. Vetëbesimi

Kur një femër e di që është e mrekullueshme, ajo mënjëherë tërheq syrin e të gjithë meshkujve të pranishëm.

8. Zbulimi i supeve

Të vishni diçka tërheqëse duke i zbuluar supet tuaja, është me të vërtetë joshëse për meshkujt, një lloj reklamimi i bukurisë suaj trupore.

9. Një shetitje e bukur me take

Disa femra nuk i pëlqejnë taket ndërsa disa të tjera nuk mund të imagjinojnë ditën pa to. Por, nëse një femër vendos të veshë take të larta, duhet të sigurohet se ecja e saj është elegante dhe e bukur.

10. Një zë tërheqës

Meshkujt janë të magjepsur nga zëri tërheqës i një femre, madje disa e bëjnë krahasimin sikur me viagra-n.

11. Buzë të plota

Buzët e plota apo të mbushura, janë një ndër shenjat më tërheqëse të bukurisë femërore.

12. Elegancë

Eleganca ju jep një ekuilibër të përsosur. Ndoshta nuk shpreh seksualitetin femëror, por edhe as nuk e fsheh atë. Eleganca ka të bëjë me imazhin e një gruaje, që nga mënyra e sjelljes e deri te përzgjedhja e aksesorëve.

13. Streçe sportive

streçet tërheqin vëmendjen e siluetës femërore. Streçet duken natyrale në një palestër apo gjatë vrapimit, por jo edhe në dyqan.

14. Piklat në faqe

Qukat apo piklat në fytyrë duken shumë femërore, na ngjajnë me fëmijërinë dhe i përshtaten shumicës së femrave, shkruan femra.net. Por, fatkeqësisht femrat tentojnë të largojnë paraqitjen e tyre, duke i konsideruar si një pengesë apo defekt të lëkurës.

15. Grim natyral

Bukuria natyrore dominon gjithnjë, andaj edhe meshkujt nuk i pëlqejnë femrat të maskuara me shumë përbërje të kozmetikës, por preferojnë të jeni sa më natyrale në dukje.

16. Syze

Syzet japin imazh tërheqës, sikur një magnet. Përveç kësaj, ju mund të flirtoni pa u vërejtur me këtë aksesor.

17. Buzëqeshje dhe e qeshur e sinqertë

Shumica e femrave kanë frikë se e qeshura e madhe mund të prish imazhin e tyre. Në të vërtetë nuk është kështu, të gjithë meshkujt adhurojnë femrat e lirshme që mund t’i shprehin emocionet e tyre.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Uncategorized

Ahmeti thotë se rruga me kallderm nuk u mbulua me asfalt

Published

on

Një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale ku shihet se si rruga “Emin Duraku”, në Prishtinë është mbuluar kalldermi më asfalt, del të jetë e pavertetë.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i komunës, Shpend Ahmeti, i cili tha se nuk janë mbuluar kalldermat në pjesën e qytetit të vjetër të Prishtinës.

“Nuk jane mbulu kalldermat jo.”, ka shkruar Ahmeti mbi fotografinë e rrugës me kallderm./Periskopi/

 

Continue Reading

Uncategorized

Lojtarët e Leeds me një mesazh para ndeshjes me Liverpoolin: Futbolli është për tifozët

Published

on

Tema kryesore që nga dita e djeshme mbetet Superliga Evropiane.

Superliga Evropiane u formua dje nga 12 gjigantë evropianë, por UEFA dhe FIFA mbesin kundër dhe janë duke provuar që klubet që marrin pjesë në Superligë të përjashtohen nga të gjitha kompeticionet, përcjellë lajmi.net.

Shumë lojtarë dhe trajnerë gjithashtu janë kundër formimit të kësaj lige, ngase lojtarëve nuk do iu lejohet të përfaqësojnë shtetet e tyre.

Sidoqoftë, klubi anglez Leeds United gjithashtu ka dërguar mesazh para ndeshjes me Liverpoolin.

Lojtarët kanë dal në fushë për të bërë nxehje, derisa në fanellat e tyre shkruan: “Futbolli është për tifozët”.

Vendimi përfundimtar lidhur me Superligën Evropiane do mësohet këto ditë.

Continue Reading

Uncategorized

Procesi mësimor nga nesër vazhdon në objekte, Nagavci kërkon respektimin e rekomandimeve

Published

on

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se Qeveria e Kosovës ka vendosur që prej nesër, në të gjitha institucionet publike dhe private, procesi arsimor në të gjitha nivelet e arsimit, vazhdon sipas udhëzuesit të përgjithshëm të MASHTI-t për organizimin e mësimit në kushtet e pandemisë Covid-19.

Nagavci ka shkruar në Facebook se konviktet do të lejohen të punojnë sipas rregullit, një dhomë një student.

“Në bazë të këtij vendimi, të gjitha institucioneve publike dhe private në të gjitha nivelet e arsimit, iu ndalohet organizimi i aktiviteteve jashtë mësimore, siç janë ekskursionet, shëtitjet grupore, ahengjet e ndryshme të stafit mësimor apo të nxënësve e studentëve. Ju bëj thirrje për respektim të masave në mënyrë që ta ruajmë shëndetin tonë dhe të tjerëve. Ju lutem mbajeni distancën, dezinfektoni duart dhe vendoseni maskën sipas rekomandimeve. Shëndet e suksese të gjithëve”, ka shkruar ajo.

Continue Reading

Trending