Connect with us

Lajme

15 delegatë të Nismës nuk e duan Limajn për kryetar

Published

on

Vetëm 15 vota kundër, nga 520 delegatë ka marrë Fatmir Limaj për t’u konfirmuar në krye të partisë që e bashkëthemeloi me Jakup Krasniqin.

Në Kuvendin e Parë Zgjedhor të Nismës për Kosovën ai ka marrë 02 vota.

E sapo është konfirmuar si kryetar partie, Limaj ka thënë se për dy vjet qëndruan të bashkuar njerëz të vullnetit të e të pakënaqur me gjendjen në vend.

“Ne u bashkuam me vullnet e dëshirë, me zemër dhe ne arritëm që për një kohë të shkurtër të futemi në parlament”, ka thënë Limaj.

“Në zemër të Nismës do të jetë koncepti social-demorkat. Kosova ka nevojë për parti social-demokrate. Dhe Kosova e ka partinë social demokrate, Nismën për Kosovën”, ka thënë Limaj, teksa ka shtuar më pas se janë të gatshëm të bashkëpunojmë me çdo forcë politike që ka qëllim interesat kombëtare.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending