Connect with us

Lajme

13 vjet e braktisur nga burri dhe babai? E vërteta e historisë që tronditi sot shqiptarët (Video)

Shqipëria po kalon një tranzicion të vështirë dhe të rëndë në familje, këtë e tregon edhe rasti i kësaj jave në rubrikën “Shihemi në Gjyq” në të Dielën Shqiptare, transmetuar në televizionin Klan.

Published

on

Valdetja, mes lotësh dhe duke u dridhur, është paraqitur për të kërkuar ndihmën e familjes, pasi ka mbetur mes rrugëve që prej braktisjes nga ana e bashkëshortit, 4 muaj pas lindjes së djalit në vitin 2006.

“Ai njeri nuk ishte për jetesë, kur nuk i bie në mend për grua dhe fëmijë, të cilin e ka lënë katër muajsh dhe sot është bërë 11-vjeç dhe nuk bëhet i gjallë kurrkund, unë nuk e shikoj të arsyeshme ta pres atë.”

Babai (Cafi): Unë me tu përgjigj ty tash vajzë?

Vajza: Po ku me shku unë babë?

Babai: Shko ku të duash mor babë.

Vajza: Unë skam shtëpi mor babë.

Babai: Unë nuk jam në gjendje me përballu veten mor babë unë jam 72-vjeç mor babë, unë nuk jam në gjendje me mbajt veten mor babë, jo ma me ju mbajt edhe ju.

Vajza: Ai më la pa shtëpi. Më la pa tokë, unë me një ndihmë ekonomike 60 mijë leke s’mund ta përballoj rritjen e djalit babë, jam në rrugë të madhe!

Babai: Unë s’jam i zoti me të ba shtëpi ty, as me të rrit fëmijë ty ma mar babë.

Vajza: As unë s’di ku me shku pra vetëm me vra veten edhe djalin. S’kam rrugë tjetër.

Babai: Djalin? Jo, jo.

(Ndërhyn zonja Eni, e cila i thotë që në asnjë mënyrë nuk duhet të mendojë gjëra të tilla dhe se ata po mundohen të rregullojnë gjërat).

Babai: Në asnjë mënyrë nuk të këshillon baba, ti ke jetën tënde përpara.

Valdetja tha se ishte martuar me 6 Mars të vitit 2005. “Linda një djalë në krye të 9 muajve. Katër muaj ndenji bashkëshorti me mua pas lindjes së djalit…Në prill unë shkova me ndenj te prindërit e mi tre a katër net, se kisha nënën e sëmurë.”

Babi: Po pse erdhe tek unë ti?

Vajza: Po unë nuk e dita se po e ban këtë punë babë!

Babai: A unë me e njoft apo ti që ndenje me te?

Vajza: Ai ishte veç më gënjeshtra, ai më tradhtoi.

Babai: Ai të ka tradhtu, por unë nuk kam ça me të ba mar babë ty.

Vajza: Unë vetëm tek ti kërkoj mbështetje, skam rrugë tjetër.

Vajza: Shkova tri netë se e kisha nënën shumë sëmurë, prit se po vjen, nuk erdhi, shkova tek shtëpia, duke mendu se po e gjej në shtëpi, më thotë komshia se është nis për Greqi. Kishte ik. Në darkë më mori në telefon. Vali tha jam nis për Greqi. Po si ike, ku më le mua? Ti ik te prindërit e tu tha, prita zonja Eni, dy tri vjet kam kontaktu. Me gënjeshtra, kam mbledh lekët po vij sot, po vij nesër.

Valdetja tha se që nga 2008-a, nuk ka komunikuar më me bashkëshortin, Dëfrimin vetëm gjatë dy viteve të fundit i ka dërguar dy mesazhe, por asgjë e re, vetëm gënjeshtra. Por, megjithë pozicionin e vështirë të Vajzës, i ati tha se nuk kishte ç’ti bënte.

Babai: Unë s’mund të mbaj veten jo ma ty. As fëmijën tënd s’mund ta mbaj.

Vajza: Kush ka me e mbajt.

Babai: Ti mbaje që e ke ba.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending