Connect with us

Lajme

Vuçiq: S’e lejoj askënd që ta shkelë Serbinë

Published

on

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se do ta lejojë askënd që ta shkelë Serbinë, edhe pse dëshiron marrëdhëniet më të mira të mundshme me Bosnjën,

Këto komente ai i bëri në portalin serb “Alo”, si reagim ndaj deklaratës së kryetarit të Srebrenicës Qamil Durakoviq i cili tha se udhëheqësia e Serbisë është e padëshirueshme në Srebrenicë, transmeton Klan Kosova.

Kreu i këtij qyteti po ashtu kishte deklaruar ditë më parë se në Potoçari më 11 korrik, nuk janë të dëshirueshëm individë dhe përfaqësues të institucioneve të cilët mohojnë gjenocidin, por pavarësisht kësaj kjo komunë e Bosnjës dëshiron bashkëpunim të mirë me Serbinë.

Vuçiq pas kësaj deklarate kishte theksuar se Serbia e kishte kuptuar mesazhin nga Srebrenica.

“Ata kanë të drejtë që ta duan ose mos ta duan dikë. Ne nuk duam të bëjmë probleme dhe e pranojmë idenë se jemi një tepricë në Srebrenicë. Tek ne ata janë gjithmonë të mirëpritur. Edhe ne kemi qenë të mirëseardhur para disa muajsh”, kishte thënë asokohe shefi i Qeverisë serbe.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending