Connect with us

Sporti

11 vjet nga vjedhja më e madhe në histori: Iniesta telefonon fëmijët që erdhën në jetë pas seksit të asaj nate

Published

on

Në këtë ditë, 11 vite më parë, Andres Iniesta u shndrrua në lgjendë të Barcelonës.

Pas një barazimi pa gola në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions Leagues, mes Barcelonës dhe Chelseat në “Camp Nou”, gjithë sytë ishin kthyer nga “Stamford Bridge” për të parë se kush do t’i bashkohej Manchester Unitedit në finale, transmeton Periskopi.

Michael Essien kaloi “Të Kaltërit” në epërsi në minutën e nëntë, derisa Chelseat iu refuzuan plot katër penallti të pastërta nga gjyqtari, Tom Henning Ovrebo.

Në tërë këtë frustrim të fansave londinezë, Andres Iniesta realizoi në kohën shtesë për t’i dërguar blaugranët në finale. Edhe sot njihet si vjedhja më e madhe në histori të futbollit.

Ngjarjet në fushë nxitën frustrimin e Didier Drogbas, i cili liroi tërë mllefin e tij para kamerave.

p1e7knt2h7deovjl1d5f14a0119tb.jpg

Mirëpo, fansat mysafirë ishin në ekstazë, njejtë si ata në Kataluni.

Në fakt, fansat ishin aq të ngazëllyer, saqë kjo fitore ndikoi në rritjen e natalitetit në Kataluni pas nëntë muajëve.

Dhe sot, përvjetorin e 11-të të golit të Iniestas, lojtari po e feston në një mënyrë tejet interesante.

Ai vendosi t’i telefononte disa prej fëmijëve që u krijuan atë natë, pas golit dramatik në kohën shtesë.

Absolutisht brilante. /Periskopi.com/

p1e7ko0mu0gug1epe1jv4og1lt1d.jpg

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending