Connect with us

Uncategorized

11 vjeçarin e ngacmojnë online, bën publike mesazhet (Video)

Logan i kërkoi babait të tij që ta bëjë këtë video për dy arsye: Që t’i inkurajojë njerëzit e tjerë për të mos ngacmuar online, si dhe t’i inkurajojë njerëzit që ngacmimet të mos kenë efekt në jetën e tyre.

Published

on

 Ai filloi të lexojë komentet që ia kanë bërë atij në videot që ka lansuar në internet, shkruan lajmi.net.

“Është qesharake sepse është shumë i trashë”. “Shpresoj që ta merr kancerin”

“Ndalo të vallëzosh trashaluq, je duke humbur ujë.”

Këto janë disa prej komenteve që i ka lexuar Logan drejtpërdrejtë. Sërish, në fund ai dha mesazhin që të mos ngacmojnë askënd online sepse nuk është e drejtë. Ai insiston që t’i ndihmojë në këtë mënyrë njerëzit e tjerë nga ngacmimet, pavarësisht sa shumë e përqeshin atë.

Shikojeni këtë video dhe kuptoni më shumë prej ngacmimeve që ka marrë. Kjo video është gjithashtu vetëdijësuese. Nëse jeni duke ngacmuar dikë, atëherë ndaluni për pak, kaloni në vendin e tjetrit dhe kuptojeni sa e rëndë mund të jetë.

Ka njerëz të cilët kanë bërë vetëvrasje si shkak i këtyre ngacmimeve.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Uncategorized

Ahmeti thotë se rruga me kallderm nuk u mbulua me asfalt

Published

on

Një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale ku shihet se si rruga “Emin Duraku”, në Prishtinë është mbuluar kalldermi më asfalt, del të jetë e pavertetë.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i komunës, Shpend Ahmeti, i cili tha se nuk janë mbuluar kalldermat në pjesën e qytetit të vjetër të Prishtinës.

“Nuk jane mbulu kalldermat jo.”, ka shkruar Ahmeti mbi fotografinë e rrugës me kallderm./Periskopi/

 

Continue Reading

Uncategorized

Lojtarët e Leeds me një mesazh para ndeshjes me Liverpoolin: Futbolli është për tifozët

Published

on

Tema kryesore që nga dita e djeshme mbetet Superliga Evropiane.

Superliga Evropiane u formua dje nga 12 gjigantë evropianë, por UEFA dhe FIFA mbesin kundër dhe janë duke provuar që klubet që marrin pjesë në Superligë të përjashtohen nga të gjitha kompeticionet, përcjellë lajmi.net.

Shumë lojtarë dhe trajnerë gjithashtu janë kundër formimit të kësaj lige, ngase lojtarëve nuk do iu lejohet të përfaqësojnë shtetet e tyre.

Sidoqoftë, klubi anglez Leeds United gjithashtu ka dërguar mesazh para ndeshjes me Liverpoolin.

Lojtarët kanë dal në fushë për të bërë nxehje, derisa në fanellat e tyre shkruan: “Futbolli është për tifozët”.

Vendimi përfundimtar lidhur me Superligën Evropiane do mësohet këto ditë.

Continue Reading

Uncategorized

Procesi mësimor nga nesër vazhdon në objekte, Nagavci kërkon respektimin e rekomandimeve

Published

on

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se Qeveria e Kosovës ka vendosur që prej nesër, në të gjitha institucionet publike dhe private, procesi arsimor në të gjitha nivelet e arsimit, vazhdon sipas udhëzuesit të përgjithshëm të MASHTI-t për organizimin e mësimit në kushtet e pandemisë Covid-19.

Nagavci ka shkruar në Facebook se konviktet do të lejohen të punojnë sipas rregullit, një dhomë një student.

“Në bazë të këtij vendimi, të gjitha institucioneve publike dhe private në të gjitha nivelet e arsimit, iu ndalohet organizimi i aktiviteteve jashtë mësimore, siç janë ekskursionet, shëtitjet grupore, ahengjet e ndryshme të stafit mësimor apo të nxënësve e studentëve. Ju bëj thirrje për respektim të masave në mënyrë që ta ruajmë shëndetin tonë dhe të tjerëve. Ju lutem mbajeni distancën, dezinfektoni duart dhe vendoseni maskën sipas rekomandimeve. Shëndet e suksese të gjithëve”, ka shkruar ajo.

Continue Reading

Trending