Connect with us

Lajme

10 punëtore ilegale nga Shqipëria e Serbia kapen në një lokal nate

Janë kapur në një lokal nate 10 punëtore ilegale nga Shqipëria dhe nga Serbia.
.

Published

on

Punëtoret e arrestuara punonin si “zonja animimi” dhe në shërbim. Siç bën të ditur Policia e Kantonit të Cyrihut, të gjitha ato bashkë i janë dorëzuar Prokurorisë Publike në Winterthur.

Me rastin e një kontrollimi të bërë në një lokal nate në lagjen  Töss të qytetit Winterthur, policia ka arrestuar dhjetë punëtore në të zezë bashkë me dy punëdhënësit e tyre. Të gjitha punëtoret e përmendura janë nga Shqipëria dhe nga Serbia, siç shkruan topneës.ch dhe nuk kanë leje qëndrimi e as leje pune në Zvicër.

Punëtoret e arrestuara punonin si “zonja animimi” dhe në shërbim, transmeton albinfo.ch. Siç bën të ditur Policia e Kantonit të Cyrihut, të gjitha ato bashkë i janë dorëzuar Prokurorisë Publike në Winterthur. Ndërsa dy punëdhënësit, një zviceran 51 vjeçar dhe një bullgare 43 vjeçare do të përgjigjen para prokurorisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending