Connect with us

Lajme

10 ishujt më të mirë në botë (Foto)

Published

on

Çdo vit, “Travel + Leisure” lëshon një renditje të hoteleve, qyteteve, linjave të anijeve të lundrimit, ishujve dhe kategorive të tjera të udhëtimit, duke regjistruar një numër të zgjedhur të “më të mirëve në botë”.

Në këtë vit, lista “22 e çmimeve vjetore” zbuloi se Palaëan në Filipine është ishulli më i shtrenjtë në botë për vitin 2017, raporton Bussines Insider, transmeton Periskopi.

Renditja është bazuar në rezultatet e një sondazhit të lexuesve, në të cilin pjesëmarrësit vlerësojnë eksperiencat e tyre të udhëtimit. Për këtë vit, në listë përfshihen tre ishuj në SHBA (Hilton Head, Karolina e Jugut, Maui & Kauai dhe Haëaii) dhe dy në Filipine (Palawan dhe Boracay).

Lexoni për të parë 10 ishujt më të mirë në botë, sipas udhëtarëve./Periskopi/

 

10. Bali – Indonezia.

 

9. Hvar dhe ishujt dalmatë – Kroacia.

 

8. Ischia – Italia.

 

7. Kauai – Hawaii.

 

6. Maui – Hawaii.

 

5. Santorini – Greqi.

 

4. Ishujt e Galapagos – Ekuador.

 

3. Ishujt e Borakay-t – Filipine.

 

2. Hilton Head – Karolina e Jugut.

 

1. Palawan – Filipine.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending