Connect with us

Lajme

10 gjërat më të rëndësishme që po ndodhin në botë tani

Published

on

Deklarata shokuese e sekretarit të Shtypit në Shtëpinë e Bardhë se ‘as Hitleri nuk ka qenë si Assadi’ e deri të rënia e eksportit në botë, shënojnë sot vetëm disa 10 gjërat më të rëndësishme që po ndodhin në botë, që i publikon Bussines Insider dhe i transmeton Periskopi.

  1. Themeluesi i United Airlines ka kërkuar falje pasiqë ka nxjerrur në mënyrë të dhumnshme një pasagjer derisa po aeroplani po bëhej gati për fluturim. Oscar Munoz i ka kërkuar falje 69 vjeçarit David Dao i cili po kthehej nga spitali.
  2. Sekretari amerikan i Shtetit Jim Mattis ka thënë se ‘nuk ka asnjë dyshim se regjimi sirian ka kryer sulme me armë kimike. Por, ai ka thënë se nuk ka prova se edhe Rusia është e përfshirë në këtë veprim.
  3. Presidenti rus Vladimir Putin ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës qëndrojnë prapa një ‘flamuri fals’ për ta sulmuar Sirinë.
  4. Kina ka dërguar 150 mijë trupa në kufi me Korenë e Veriut dhe është gati ‘për aksion’. Sipas medias shtetërore kineze Global Times, kjo ka ndodhur për disa ushtrime mirëpo nga Korea e Veriut vijnë shqetësime se mund të ketë ndonjë test nuklear.
  5. Autobusi i klubit gjerman të futvollit është sulmuar derisa po shkonte për të nisur ndeshjen e Ligës së Kampionëve. Një futbollist është lënduar dhe është dërguar në spital.
  6. FBI beson se një nga këshilltarët e presidentit Trump ka qenë një ‘agjent në qeverinë ruse’.
  7. Fushata elektorale në Francë kohë pas kohe po merr kthesa të befasishme. Së fundmi, një kandidat po kryeson anketat, e që ka premtuar se do të rris taksat 100 % për të pasurit.
  8. Sekretari i Shtypit në Shtëpinë e Bardhe Sean Spicer ka bërë një deklaratë shokuese duke thënë se ‘as Hitleri nuk ka vepruar siç po vepron Assadi sot”. Ai ka aluduar në atë se Hitleri nuk ka përdorur armë kimike. Por pas kritikave dhe ‘duke ia bërë me dije se Hitleri ka pasur edhe dhoma gazi” , Spicer ka kërkuar falje.
  9. Aktualisht bota po përballet me krizë eksporti dhe në të janë të përfshira vende si Arabia, Gjermania, Rusia, Kina dhe Australia.
  10. Djali i Donald Trump, Eric Trump, ka thënë se një nga faktorët më të mëdhenj që ka ndikuar në bombardimet amerikane në Siri, ka qenë motra e tij, vajza e presidentit Trump, Ivanka./Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending