Connect with us

Lajme

‘1 miliard dollarë ryshfet!’ 8 ministra pjesë e skandalit më të madh të korrupsionit

Published

on

Brazil është tronditur nga akuzat më të bujshme për korrupsion, pasi një gjykatës urdhëroi hetime për tetë ministra të kabinetit qeveritar dhe disa deputetë.

Lista përfshin shefin e stafit të Presidentit Michel Temer dhe kryetarin e Rio de Janeiro si dhe të paktën katër ish-presidentë.

Ata ishin identifikuar si pjesë e këtij skandali korrupsioni nga punonjësit e firmës ndërtimore “Odebrecht”, e cila ka pranuar se u ka paguar 1 miliard dollarë ryshfet.

Ky skandal është pjesë e një hetimi tre vjeçar për marrje ryshfeti nga kompania shtetërore e naftës “Petrobras”, raporton “BBC”.

Të gjithë 108 zyrtarët e identifikuar  në listën e lëshuar nga Gjykata e Lartë, dhe Gjyqtari Edson Fachin janë të dyshuar për korrupsion dhe përvetësim pasurie.

Operacioni masiv po heton marrjen e parave nga kompania “Petrobras” dhe ndarjen e tyre në xhepat e politikanëve dhe fondet e partive politike./SYRI.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending