Connect with us

Lajme

​Zgjidhet bordi i OSHP-së, vërejtje për projektligjin për patentë shoferë

Published

on

 

Me 64 vota për, 10 abstenime dhe një votë kundër, Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur Blerim Dinën  kryesues te Bordit të Organit Shqyrtues të Prokurimit (OSHP). Ndërsa Nuhi Paqarizi dhe Goran Milenkoviq janë zgjedhur anëtarë të këtij bordi.Po ashtu me 57 vota pro, 6 abstenime dhe asnjë kundër, Kuvendi miratoi Projektligjin për Mbrojtjen nga Zhurma.

Ndërsa me 76 vota për, 1 abstenim dhe 3  vota kundër, Kuvendi i Kosovës ka votuar Besnik Osmanin,  për auditor të përgjithshëm me mandat 5 vjeçar, pa të drejtë riemërimi.

Besnik Osmani është propozuar nga presidentja e vendit për Auditor të përgjithshëm.P

asi që kishte vërejtje të shumta sa i përket projektligjit për Patentë shofer, Kuvendi vendosi që ky projektligj të shkojë për lexim të tretë dhe pastaj të kthehet për miratim në Kuvend.

E vërejtje për ketë projektligj kishte nga deputetët, të cilët janë dhe anëtarë të Komisionit për legjislacion.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending