Connect with us

Lajme

​Rruga drejt fitores: Kjo është gjendja aktuale e votave Trump-Biden

Published

on

Kandidati demokrat Joseph Biden aktualisht ka 227 vota elektorale, ndërsa rivali i tij republikan, njëherësh presidenti aktual i SHBA-së Donald Trump ka 213, sipas projeksioneve.

Për Trump, mënyra më e lehtë për 270 vota është nëse ai fiton në Pensilvani, e cila mbart 20 prej tyre dhe tre shtete të tjera. Nëse kjo nuk ndodh, Trump duhet të fitojë në pesë shtetet e mbetura Michigan, Wisconsin, Nevada, Georgia dhe Karolina e Veriut.

Mënyra më e lehtë për kundërshtarin e tij, Joseph Biden, është gjithashtu përmes Pensilvanisë, dhe në atë rast ai do të duhej të fitonte në Michigan në mënyrë që të fitonte 36 vota, aq sa mbartin këto dy shtete federale (atij i duhen 32 vota).

Një skenar më realist është që Biden të përfundojë me një raund prej 270 votash duke fituar në tre shtete – Michigan, Wisconsin dhe Nevada. Gjithashtu, një fitore në një nga dy shtetet që janë më të përkushtuara ndaj republikanëve nga gjashtë të mbeturat Karolina e Veriut dhe Georgia do të shënonte një fitore pothuajse të sigurt për Biden.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending