​Prokuroria fillon hetimet për personin që kanosi presidentin Thaçi

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se pas marrjes së informatave se personi me inicialet A.G. ka kërcënuar presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes rrjetit social “Facebook”, ka autorizuar Policinë e Kosovës, për grumbullimin e informatave lidhur me këtë rast.

Policia e Kosovës kishte arrestuar 40 vjeçarin me iniciale K.P nga rajoni i Mitrovicës pasi  kishte kërcënuar presidentin Hashim Thaçi përmes rrjeteve sociale.

Policia pas identifikimit të tij kanë kontrolluar edhe shtëpinë dhe objektet përcjellëse të cilat gjendeshin në rajonin e Mitrovicës.

“Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda e PK-së, pas pranimit të një informacioni se përmes rrjeteve sociale është kërcënuar Presidenti i Republikës së Kosovës, me datën 26.03.2020 zyrtarët policorë në bashkëpunim me organet e drejtësisë kanë ndërmarr veprimet e menjëhershme hetimore”.

Me vendim të prokurorit kompetent personi i dyshuar pas intervistimit ishte dërguar në mbajtje për dyzet e tetë (48)

 

 

Shpërndaje në:
Të Ngjashme
Widget post How to clear the air in the most polluted cities on Earth
27 Feb 03:20 Persikopi
OPINION