Connect with us

Lajme

​Prokuroria fillon hetimet për personin që kanosi presidentin Thaçi

Published

on

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se pas marrjes së informatave se personi me inicialet A.G. ka kërcënuar presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes rrjetit social “Facebook”, ka autorizuar Policinë e Kosovës, për grumbullimin e informatave lidhur me këtë rast.

Policia e Kosovës kishte arrestuar 40 vjeçarin me iniciale K.P nga rajoni i Mitrovicës pasi  kishte kërcënuar presidentin Hashim Thaçi përmes rrjeteve sociale.

Policia pas identifikimit të tij kanë kontrolluar edhe shtëpinë dhe objektet përcjellëse të cilat gjendeshin në rajonin e Mitrovicës.

“Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda e PK-së, pas pranimit të një informacioni se përmes rrjeteve sociale është kërcënuar Presidenti i Republikës së Kosovës, me datën 26.03.2020 zyrtarët policorë në bashkëpunim me organet e drejtësisë kanë ndërmarr veprimet e menjëhershme hetimore”.

Me vendim të prokurorit kompetent personi i dyshuar pas intervistimit ishte dërguar në mbajtje për dyzet e tetë (48)

 

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending