Connect with us

Lajme

​Për një dekadë, IPKO investoi në Kosovë rreth 300 milionë euro

Published

on

Pavarësisht trendeve rënëse në telefoni mobile në nivelin evropian, IPKO ka mbyllur vitin 2016 me 37 përqind të tregut të telefonisë mobile, duke rritur bazën e saj të përdoruesve për 6 përqind , në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit paraprak.

Për gati një dekadë në tregun e telefonisë mobile në Kosovë, investimet kapitale të IPKO-s kanë arritur nivelin më të lartë me një total prej 300 milionë eurove.

Këto të dhëna janë bërë të ditura gjatë prezantimit të rezultateve të audituara vjetore të biznesit gjatë vitit që shkoi.

Drejtori i përgjithshëm i IPKO në Kosovë Robert Erzin tha se është i kënaqur që ka kanë mundësi t’i shërbejnë më shume se 1 milion  kosovarëve në baza mujore si dhe 6 mijë bizneseve dhe korporatave në gjithë vendin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending