Connect with us

Lajme

​Nehat Thaqi zhgënjen bashkëluftëtarët e tij

Lirimin dhe kthimin në Kosovë të Nehat Thaqit të gjithë e mirëpritën, por deputetit Rexhep Selimi, nuk i ka pëlqyer që Thaqi u shpreh të jetë ndjerë krenar gjatë qëndrimit në paraburgim.

Published

on

Sipas Selimit, Thaqi duhet të ndihet krenar me punën kundër krimit të organizuar dhe institucioneve të Republikës së Serbisë për territorin ku është përgjegjës.

Selimi thotë se ish-ushtarë të UÇK-së dhe ata që janë angazhuar në aktivitete patriotike, nuk duhet të kalojnë nëpër territorin e Serbisë, raporton KTV.

Ngjashëm shprehet deputeti i LDK-së, Nuredin Ibishi, që thotë se dihet se ka fletë arreste për ish-ushtarët, por problematika që duhet të diskutohet në dialogun Kosovë-Serbi, sipas tij, është lidhur me personat për të cilët nuk ka pasur flet arreste më herët.

Derisa deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, thotë se është në pritje të përgjigjes nga Ministri Skënder Hyseni, lidhur me informatat për një listë me kosovarë të kërkuar në Serbi.

Nehat Thaqi, drejtori rajonal i Policisë së Kosovës për Mitrovicë, u arrestua në fund të shtatorit si i dyshuar se kishte shtyrë të largoheshin një familje serbe nga shtëpia e tyre.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending