Connect with us

Lajme

​Limaj sërish flet për largimin nga PDK: Nuk ishte lehtë

Published

on

Fatmir Limaj, thotë se kishte shumë arsye pse është larguar nga PDK. Ai thotë se në këtë pari ka njerëz të mirë të cilët punojnë për këtë vend. Limaj thotë se nuk ka qenë e lehtë të braktisë PDK-në, parti të cilën ai ishte njëri nga themeluesit e sajë.

Megjithatë ai thotë se PDK ishte shmangur nga vlerat për të cilat ishin bashkuar.

“Kemi parë disa ecje të cilat çojnë në dem të vendit. Kulmi i të këqijave është marrëveshja për Asociacionin. Në dy vitet e fundit, mjaftueshëm janë shfaqur arsye për largimin tim nga PDK. Në këto dy vite zhvillimet tregojnë pse ka dalur në Nisma për Kosovën.

Besoj se këto dy vjet e kanë arsyetuar mjaftueshëm angazhimin tonë. Ne nuk jemi oponencë e askujt dhe nuk kemi ballafaqime personale”, ka thënë Limaj në emisionin Politikë në Tribuna Channel.

Limaj, ka hezituar të flasë për PDK-në e tanishme pas shkuarjes se Thaçit në presidence.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending