Connect with us

Lajme

​Krerët e policisë së Kosovës, në organizime të strukturave paralele (FOTO)

Komuna paralele e Mitrovicës Veriore ka organizuar të mërkurën akademi solemne kushtuar 72 vjetorit të çlirimit të këtij qyteti në luftën e dytë botërore.

Published

on

Në këtë ceremoni ishte prezent edhe shefi i Zyrës serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ndërsa janë parë edhe disa ministra serbë në Qeverinë e Kosovës, si Dalibor Jevtiq, Lubomir Mariq dhe të tjerë.

Në akademinë e cila filloi me intonimin e himnit të Serbisë dhe përfundoi me përshëndetjen ‘Rroftë Republika e Serbisë’, kanë marrë pjesë edhe disa nga krerët e policisë së Kosovës në veri.

KosovaPress-i ka siguruar fotografi nga kjo ngjarje e mbajtur dje në sallën ‘Mitrovacki Dvor’ në veri të Mitrovicës, ku në rroba civile shihen rreshteri i policisë Zhelko Bojiq, shef i operativës për rajonin e veriut dhe majori Goran Zhivkoviq, komandant i stacionit policor në veri të Mitrovicës.

Agjencia e Lajmeve KosovaPress, ka kontaktuar me zëvendës drejtorin e policisë për rajonin e veriut, Besim Hoti, i cili tha se nuk ka ndonjë informacion se strukturat udhëheqëse të policisë së veriut kanë marrë pjesë dje në akademi. Ai, për veten e tij tha se nuk ka qenë as edhe i ftuar të marr pjesë aty, ndërsa u shpreh se nuk është në kompetencën e tij të përgjigjet për këtë. /KosovaPress/

final-foto_9670

final-foto_4793

foto-final-2

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending