Connect with us

Lajme

​BE ndihmon Ballkanin Perëndimor në adresimin e krizës me koronavirus

Published

on

Tranzicioni i Gjelbër dhe Transformimi Digjital do të luajnë një rol qendror në ri-ngritjen dhe modernizimin e ekonomive të Ballkanit Perëndimor.

Investimi në teknologji dhe kapacitete të pastra dhe digjitale, së bashku me ekonominë rrethore, do të ndihmojë në krijimin e vendeve të punës dhe rritjen.

Do të ofrohet mbështetje edhe për përmirësimin e konkurrueshmërisë së ekonomive të Ballkanit Perëndimor, për lidhjen e tyre më të mirë brenda rajonit dhe BE-së, dhe për të ndihmuar që Ballkani Perëndimor të jetë i përgatitur për epokën digjitale.

Po ashtu, do të ketë përqendrim të fortë në lidhjet e transportit dhe energjetike, të cilat janë vendimtare për zhvillimin ekonomik të rajonit dhe BE-së.

Ndryshe, krerët e shteteve dhe qeverive të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen më 6 maj për një takim të udhëheqësve të BE-Ballkanit Perëndimor për të trajtuar sfidat e përbashkëta.

I parashikuar fillimisht si një samit në Zagreb, për shkak të pandemisë së COVID-19 takimi tani do të mbahet përmes video-konferencës.

Propozimet e sotme janë kontributi i Komisionit përpara këtij takimi.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending