Connect with us

Lajme

​Avramapolus: Luftoni krimin dhe korrupsionin

Published

on

 

Pas rekomandimit të Komisionit Evropian për heqjen e vizave për Kosovën, në një konferencë të përbashkët me ministrin e Brendshëm të Kosovës Skender Hysenin, komisionari Dimitris Avramopoulos, ka kërkuar dhe njëherë nga institucionet e Kosovës, që ta luftojnë krimin e organizuar dhe korrupsionin.

“Kur flasim për krimin e organizuar dhe korrupsionin kemi një pasqyre të qartë. Kërkojnë që Kosova të fokusohet në këtë. Ne jemi të vetëdijshëm për situatën atë. Nuk është e lehtë për një shtet të cilësohet si i korruptuar. Jam i sigurte se me angazhim, do të shohim rezultate në këtë luftë. Ne kemi besim te plotë tek autoritetet kosovare se e dinë se si të luftohet ky fenomen në vend. Jam I sigurte që shumë shpejtë do të kemi rezultate të kapshme dhe të shohim si po hiqen këto pengesa”, tha Avramopolus.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending