Connect with us

Lajme

​Alarmon gjenerali gjerman: Aeroplanët ushtarak mund të rrëmbehen nga hakerët

Published

on

Kreu i sigurisë së Forcave ajrore gjermane gjeneral-major, Ansgar Riks ka filluar një iniciativë për të luftuar kërcënimet kibernetike, ku duke cituar disa hulumtime, ai thotë se hakerët mund të marrin kontrollin e aeroplanëve ushtarakë me ndihmën e pajisjeve në prej vlerë 5,000 eurove.

Një zëdhënës i Ministrisë gjermane të Mbrojtjes tha për Reuters se zhvillimi i ri i ekspertizës kibernetike të aviacionit, ngrit vetëdijen mbi kërcënimet kibernetike për projektet e kërkimit teknik dhe pajisjet e sistemeve të mbrojtjes së aeroplanëve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending