Connect with us

Sporti

​3 shqiptarë në formacionin e javës në Zvicër (Foto)

Published

on

 Shqiptarët kanë shkëlqyer këtë javë në Superligën e Zvicrës në futboll. 

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Benjamin Kololli ka shkëlqyer me skuadrën e tij Lozana, ku shënoi edhe një supergol.

Kjo paraqitje e mirë e tij ka bërë që ai të jetë pjesë e formacionit të javës të përzgjedhur nga Blick.ch.

Ai nuk është shqiptari i vetëm në këtë formacion, pasi aty janë edhe dy lojtarët e Luganos, Armando Sadiku dhe Ezgjan Alioski.

Sadiku shënoi një gol, ndërsa Alioski shëno het trik në fitoren 4:2 të Luganos.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending