​23 të vdekur dhe 659 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Periskopi.com Lajme

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1715 teste prej të cilave 659 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Shkup 248, Ohër 47, Manastir 46, Tetovë 40, Strugë 39, Prilep 33, Veles 33, Negotinë-21, Sveti Nikolla 17 etj.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 774 persona të shëruar, derisa betejën me COVID-19 e kanë humbur 23 pacientë./AlsatM

Shpërndaje në: